AVKIF Yeni Resmi Web Sayfası www.kinoloji.org.tr
Pedigre Şecere Sorgula ACW-AVKIF
Avkif Anlaşmalı Üniversiteler
ÜRETİCİ İSİMLERİ – KENNEL NAMES

AVKIF – Hayvan İstismarlarına Sert Tepki

12

15.09.2017 Tarihinde gece saatlerinde büfe işleten Remzican Akansu’nun 9 ay önce sokakta bulup, ‘Mia’ ismini verip sahiplendiği 3 yaşındaki köpeği, geçen cuma günü işyerinin önünden acı içinde havlayarak, koşup uzaklaştı. Akansu, bu sırada dükkanın önünde bulunan 2 kişinin köpeğine vurduğunu düşünüp, yakaladı. Ancak Akansu, köpeğe vurmadıklarını söyleyen 2 kişiyi serbest bıraktı. Ardından ortadan kaybolan köpeğini çevrede arayan Akansu, bulamadı. Ancak işyerine döndüğünde güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen Akansu, köpeğine tekme atan kişinin az önce yakaladığı kişilerden biri olduğunu fark etti.

16
Görüntülerden yanındaki kişinin de güldüğünü belirleyen Akansu, şoke oldu. Görüntüleri, sosyal medya hesaplarından ‘Dün akşam saatlerinde Aliağa çarşıya yakın yaşandı bu olay. Videoda gördüğünüz şerefsiz bu güzel köpeğin Mia’nın canını yakarak kaybolmasına sebep oldu. Mia’yı gören, bu şerefsizi tanıyan bilen, lütfen bildirsin. Kızımızı arıyoruz’ notunu paylaştıktan ve kayıtlar tarafımıza ulaştıktan sonra olayın yaşandığı ilçede, AVKIF Aliağa temsilcimiz olan İlker AŞKAROĞULLARI’ı olayı araştırılması için görevlendirilmiştir.

15
Araştırmalarımız neticesinde, olayı gerçekleştiren şahsın Aliağa’da ikamet ettiği ve Diyarbakır nüfusuna kayıtlı olduğu ayrıca şahsın daha önceden 12 ayrı suç dosyası olduğu bilgilerine ulaşılmıştır. Köpek sahibi ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde olaya karışan fail hakkında suç duyurusu bulunması sağlanmış ve gerekli adli işlemler başlatılmıştır.kinoloji, cynology,

12
Şikâyet üzerine köpeğe tekme atan şahıs, Aliağa İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından evinde yakalanarak savcılığa sevk edilmiştir. Savcılık makamı, şahıs hakkında “Mala zarar vermek” eylemini gerçekleştirdiği gerekçesi ile ifadesi alındıktan sonra tutuksuz yargılanma şartı ile serbest bırakılmıştır.

13
Tüm bu yaşananlar karşısında sessiz kalmamız beklenemeyeceği için 19.09.2017 saat 19:00’da Aliağa İstiklal caddesinden başlayarak, Cumhuriyet meydanına kadar diğer ilçelerden gelen hayvan severlerin katılımı ile gerçekleştirdiğimiz yürüyüşümüz basın açıklaması yapıldıktan sonra sonlandırılmıştır.

14
Avrasya Köpek Irkları Federasyonu olarak daha öncede olduğu gibi, bundan sonrada bu tür olayların her zaman karşısında duracağımızı, takipçisi olacağımızı ve hiçbir şekilde tolerans tanımayacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.

AVKIF
Avrasya Köpek Irkları Federasyonu

Tags:

Çeviri


ÜRETİCİ İSİMLERİ – KENNEL NAMES
Designed By YESSER