» Hatice RAMADAN MEHMED | Balkan Ülkeleri Alman Çoban Köpekleri Danışmanlığı Ve Temsilciliği


     27 Haziran 1982 yılında, Bulgaristan Haskovo doğumlu ve halen Bulgaristan'da yaşamaktadır. Trakya Üniversitesi Stara Zagora ve Velikotarnovski Üniversitesi SV.SV.Kiril i Metodiy mezunudur. Masterını Velikotarnovo Üniversitesi SV.SV.Kiril i Metodiy Üniversitesi'nde yapmıştır. Bulgaristan BOGOK Derneği çatısı altında Alman Çoban Köpeği (German Shepherd Dog) köpek ırkları yetiştiriciliği yapmaktadır.

» Naim ÖZAVCI | Danışman


     Türk atıcılık ve avcılık camiasına uzun yıllar hocalık ve idarecilik yapmış, Bursa Bölgesi atıcılarından Balkan Şampiyonu Naim Özavcı.

Neden AVKIF?
     Yıllarımı avcılık ve atıcılık camiasına adamış birisi olarak, kendimi bir hamal olarak görüyorum. Bilmenizi isterim ki, ben bu camia için varım, elimden ne geliyorsa gücümün yettiğince yapmaya çalışıyorum. Tek arzum, avcılık camiasını tek bir çatı altında görebilmek. Biliyorum ki, çok zor ama imkansız değil. İstersek başarabiliriz.
Güçlü bir AVKIF için el ele vermeye ne dersiniz?

Selam ve saygılarımla, rastgele...

» Uğur BARUTÇU | Av Köpekleri


     AVKIF Yurtiçi - Yurtdışı Temsilcilik Ve Danışma Kurulu Üyeliğine Uğur BARUTÇU getirilmiştir.

     Uğur BARUTÇU, av köpekleri ırkları ve yurtdışı bağlantılarının gelişmesi gibi konularda federasyonumuzu temsil etme yetkisini ve görevini almıştır.

Başarılar diliyoruz.

AVKIF Yönetimi

» İsa AKSU | Arama - Kurtarma Köpekleri


     AVKIF Yönetim Kurulunun 54.04.2014 tarihli ve 6 nolu kararı ile,      AVKIF Uluslararası Temsilciliği, Arama Kurtarma Köpekleri Danışmanlığı, K9 Eğitimi, Uygulama, Genel Koordinatörlüğüne Sayın İsa AKSU getirilmiştir.      Ülkemiz ve köpek severlerimiz için hayırlı olması dileği ile.

İsa AKSU Kimdir?
     10 yıl Gemlik Askeri Köpek Eğitimi Merkezi'nde köpek eğitim astsubaylığı yapmıştır. Köpeklerle ilgili Doğu-Güneydoğu-Karadeniz bölgelerinde operasyonel görevlerde bulunmuştur. Emekliliğine kadar çeşitli birliklerde köpek eğitim astsubaylığı yapmıştır. Gemlik'te çeşitli birliklere ait subay ve astsubaylara, emniyet teşkilatı polislere, er ve erbaşlara, infaz koruma memurlarına köpek eğitimi kursları vermiştir. Gemlik - Yalova arasında Yeldeğirmeni Lokanta'sı önünden kaçırılan büyük bir işadamının çocuğunun aranması ve bulunması görevinde yer almıştır. Gemlik Umurbey Köyü, zeytiinlik ve ormanlık arazisinde öldürülen bir kadının bulunması görevinde yer almıştır. 1982-89 yılları arasında Güneydoğu Bölgesi'nde çeşitli tarihlerde köpekli iz takip, keşif, devriye operasyonlarında yer almıştır. 1982-83 tarihleri arasında Karadeniz Bölgesi Fatsa/Ordu'da keşif ve iz takip köpekleri ile iç güvenlik görevinde bulunmuştur. 1999 Marmara depreminde bölgede deprem köpekleri ile arama - kurtarma çalışmalarında bulunmuştur. İzmir BAFİ K-9 KÖPEK ÇİFTLİĞİ'nden Afganistan'a aldığı 4 adet Germany Shepherd Dog alman kurt köpeklerini bu ülkenin kaotik terör şartlarında bomba köpeği olarak eğitip yetiştirmiştir. Eğittiği K-9 dedektör-bomba ve dedektör-narkotik köpekleri ile 1,5 sene AFGANİSTAN ISAF KOMUTANLIĞI NATO bünyesinde faaliyet gösteren NAMSA İNŞAAT ŞİRKETİ'nin KABİL ULUSLARARASI ve ASKERİ HAVAALANI'nın KUZEY BÖLGESİ, NATO araç ve personeli, 2 giriş kapısının 24 saat kontrolü ve güvenliği tarafından sağlanmıştır. Bu konuda yabancı sertifikaları ve referans yazıları mevcuttur. YÜKSEL GÜVENLİK ve YÜKSEL HOLDİNG'in Afganistan'daki görev faaliyetlerinde K-9 bomba köpekleri ile güvenlik hizmeti vermiştir. ISAF Komutanlığı Uluslararası Güvenlik ve Destek Gücü'ne Security K-9 bomba-dedektör köpekleri ile güvenlik hizmeti vermiştir. ISAF Komutanlığı Criminal uzman ve yabancı güvenlik personeline K-9 köpekli koruma hizmeti vermiştir. Şuan özel olarak merkezi Ankara da olmak üzere Türkiye'nin çeşitli yerlerinde üst bürokratların köpeklerine profesyonel olarak eğitim vermekte. Yabancı turistlerin geldiği otel ve tatil köylerinde her türlü emniyet açısından, köpekli güvenlik hizmeti vermekte. Köpekli narkotik ve patlayıcı arama güvenlik hizmetleri vermekte. Eğitimi, şahısların evlerinde bulundukları yerlerde vermekte. 17 Ocak Sözcü, Bugün, Türkiye, Yeniasır ve 26 Ocak Hürriyet gazetelerinde ulusal basında haberleri çıkmıştır.
Designed By YESSER